
ZippType: Wheels




Zipp Super-9 Track B1 Wheel Rear 700C / 622 Bolt-on 120mm Fixed
SKU: H042063-02-700UPC: 710845901362
$3,150.00
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| Axle Type | Bolt-on |
| Freehub Body | Fixed |
| Hub Model | ZR1 Track |
| Hub Spacing | 120mm |
| Position | Rear |
| Rim Color | Black |
| Rim External Width | 27.5mm |
| Rim Internal Width | 21mm |
| Rim Material | Carbon |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter/ISO | 700C / 622 |
| Wheel Tire Type | Tubeless Ready |
| Wheel Weight | 1000g |
| Rim inner width range | 0-21.9mm |