
ZippType: Handlebars




Zipp SL 80 Race A1 Drop Handlebar Diameter: 31.8mm 360mm Drop: 125mm Reach: 80mm Black
SKU: H170978-01UPC: 710845908064
$375.00
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| Clip-On Bar Comp. | No |
| Routing | External |
| Clamp Width | 60mm |
| Drop | 125mm |
| Handlebar Material | Carbon |
| Handlebar Reach | 80mm |
| Handlebar Weight | 250g |
| Handlebar Width | 360mm |
| Primary Color | Black |
| Outward Bend | 5° |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Top Bar Shape | Aero |
Product Identifiers
| Brand | Zipp |
| Type | Handlebars |
| SKU | H170978-01 |
| UPC | 710845908064 |
| MPN | 00.6618.217.005 |