
1 / 2
StolenType: Front Wheel




Stolen Rampage Pro Street Front Wheel - 20" 3/8" x 100mm Brakeless Black
SKU: WE2026UPC: 811652014839
$149.99
In Stock
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
The Rampage Pro Street wheel features a low flange aluminum hub shell with precision sealed bearings and chromoly axle. It is laced 3X with 14G spokes and brass nipples to the Stolen LowPro brakeless rim designed with no braking surface to increase rim width and strength with a clean and unique look.
Tech Specs
| Front Axle | 3/8" x 100mm |
| Valve | Schrader |
| Color | Black |
| Wheel Size | 20" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Identifiers
| Brand | Stolen |
| Type | Front Wheel |
| SKU | WE2026 |
| UPC | 811652014839 |
| MPN | S483 |