
2 / 4
Stans No TubesType: Wheels




Stan's Crest MK4 Rear Wheel - Black
SKU: H041845-06-29UPC: 847746059134
SAVE 20%
$543.00$675.00
In Stock
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Identifiers
| Brand | Stans No Tubes |
| Type | Wheels |
| SKU | H041845-06-29 |
| UPC | 847746059134 |
| MPN | DWC490006 |