
3 / 6
SRAMType: Cranksets and Arms




SRAM Force AXS D2 DUB 2x Crankset
SKU: J212331UPC: 710845892059
$440.00
Low Stock
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| BCD | Direct Mount |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 45mm |
| Teeth | 48/35 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 12 |
| Drivetrain Spacing | Road Disc |
Product Identifiers
| Brand | SRAM |
| Type | Cranksets and Arms |
| SKU | J212331 |
| UPC | 710845892059 |
| MPN | 00.6118.660.004 |