
2 / 3
RockShoxType: Axles & Axle Parts




RockShox Maxle Ultimate Rear Thru Axle
SKU: FS4505UPC: 710845768132
$85.00
Low Stock
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| Hub Axle Thread | M12x1.50 |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Skewer Length | 229mm |
| Axle/Hub spacing | 12x197mm TA |
| Thread Length | 20mm |
| Thru Axle Compatibility | Fat Bike Custom |
| Lever Mechanism | Non-tooled |
Product Identifiers
| Brand | RockShox |
| Type | Axles & Axle Parts |
| SKU | FS4505 |
| UPC | 710845768132 |
| MPN | 00.4318.005.011 |