
Industry NineType: Disc Hubs




Industry Nine Solix G Classic Front Disc Hub Front 28H 12mm TA 100mm Purple
SKU: H080644-19UPC: 197769665226
$230.00
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 100mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 110g |
| Position | Front |
| Primary Color | Purple |
| Rotor Mount | Center Lock |
Product Identifiers
| Brand | Industry Nine |
| Type | Disc Hubs |
| SKU | H080644-19 |
| UPC | 197769665226 |
| MPN | HXCUBXKXX |