
FSAType: Cranksets and Arms




FSA Vero 1x JIS Crankset Speed: 11 BCD: 120 42 Square 172.5mm Black
SKU: H350831-02UPC: 840031105370
$95.00
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| BCD | 120 |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 44mm |
| Teeth | 42 |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Interface | Square |
| Crankset Weight | 741g |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Speed | 11 |
Product Identifiers
| Brand | FSA |
| Type | Cranksets and Arms |
| SKU | H350831-02 |
| UPC | 840031105370 |
| MPN | 330-0353064051 |