
ENVE CompositesType: Wheels




ENVE SES 6.7 INDR Wheel Rear 700C / 622 Holes: 24 12mm TA 142mm Disc Center Lock Campagnolo N3W
SKU: H042045-04-700UPC: 810125055485
$1,567.50
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Campagnolo N3W |
| Hub Model | ENVE INNERDRIVE |
| Hub Spacing | 142mm |
| Position | Rear |
| Rim Color | Black |
| Rim Construction | Carbon |
| Depth | 67mm |
| Rim Drilling | 24 |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Model | SES 6.7 |
| Spoke Type | J-Bend |
| Valve | Presta |
| Wheel-Brake Comp. | Disc Center Lock |
| Wheel Diameter/ISO | 700C / 622 |
| Wheel Tire Type | Tubeless |
| Wheel Weight | 796g |
Product Identifiers
| Brand | ENVE Composites |
| Type | Wheels |
| SKU | H042045-04-700 |
| UPC | 810125055485 |
| MPN | 100-3311-010 |