
1 / 4
ENVE CompositesType: Disc Hubs




ENVE INNERDRIVE CL Rear Disc Hub Rear 24H 12mm TA 142mm
SKU: H080641-01-24UPC: 810125051715
$500.00
Secure checkout•Returns accepted within 30 days
Description
Tech Specs
| Axle Type | 12mm TA |
| Freehub Body | Shimano HG |
| Hub Drilling | 24H |
| Hub Spacing | 142mm |
| Hub Spoke Type | Straight Pull |
| Hub Weight | 217g |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Rotor Mount | Center Lock |
| Skewers Included | No |
Product Identifiers
| Brand | ENVE Composites |
| Type | Disc Hubs |
| SKU | H080641-01-24 |
| UPC | 810125051715 |
| MPN | 100-4006-052 |